Přihláška

Stáhnout přihlášku

29.7 -5.8.2017

Jezdecký klub Aris uspořádal již sedm ročníků dětského letního tábora s koňmi. Během týdne stráveného uprostřed výběhu s koňmi, se děti zdokonalují v jízdě na koni, jsou motivovány doprovodnými akcemi.

Celým táborovým děním prostupuje po všechny ročníky dobrodružná celotáborová hra.

Příběh hry byl vsazen do doby, kdy v Americe zuřila občanská válka a generál George Armstrong Custer válčil s Indiány.

Děti se stanou součástí Sedmé kavalerie a přepisují její osud. V Pláních Sedmá kavalerie nepadne u Little Big Hornu, ale se Sedícím Býkem sepíše Mírovou dohodu. Posléze nalezne hůl šamana z kmene Siouxů a díky ní upevní mír mezi oběmi stranami. Vydá se po stopách tuláka a nalezne prastaré písemnosti. Vojáci jsou vtaženi do pátrání po důkazu o existenci UFO. Stanou se terčem skupiny zlodějů, kteří se je pokouší obvinit z krádeže historického svícnu ze sbírek blízkého kláštera. Tříbí si své dovednosti ve zkouškách stanovených rekonstrukcí celotáborové hry staré několik let, to všechno pro nalezení „pokladu“. Pokladem byla stará kamna. Ta byla součástí velice zajímavého příběhu o přátelství, lidské laskavosti, obětavosti, ale i o hrůzách druhé světové války.

V loňském roce byly děti požádány o pomoc od jistého vědce, který potřeboval ochránit tajný vynález před zneužitím zlými lidmi. Tak se všichni ponořili do svého úkolu a plnily pokyny od onoho vědce. Sehnali kamufláž, přilákali nepřátele díky suprovému videu a nakonec pomohli ukrýt průkopnický objev. Letos se chystá již osmý ročníky Týdne s koňmi. Myslím, že jistotou mohu říci, že tato letní akce získává stále více příznivců jak mezi dětmi a jejich rodiči tak mezi kolektivem, který tábor pořádá.