Jezdecký klub Aris uspořádal již deset ročníků dětského letního tábora s koňmi. Během týdne stráveného uprostřed výběhu s koňmi, se děti zdokonalují v jízdě na koni a jsou motivovány doprovodnými akcemi. Celým táborovým děním prostupuje po všechny ročníky dobrodružná celotáborová hra.

Při prvním ročníku byl příběh hry zasazen do doby, kdy v Americe zuřila občanská válka a generál George Armstrong Custer válčil s Indiány.
Děti se stanou součástí Sedmé kavalerie a přepisují její osud. V Pláních Sedmá kavalerie nepadne u Little Big Hornu, ale se Sedícím Býkem sepíše Mírovou dohodu. Posléze nalezne hůl šamana z kmene Siouxů a díky ní upevní mír mezi oběmi stranami. Vydá se po stopách tuláka a nalezne prastaré písemnosti. Vojáci jsou vtaženi do pátrání po důkazu o existenci UFO. Stanou se terčem skupiny zlodějů, kteří se je pokouší obvinit z krádeže historického svícnu ze sbírek blízkého kláštera. Tříbí si své dovednosti ve zkouškách stanovených rekonstrukcí celotáborové hry staré několik let, to všechno pro nalezení „pokladu“. Pokladem byla stará kamna. Ta byla součástí velice zajímavého příběhu o přátelství, lidské laskavosti, obětavosti, ale i o hrůzách druhé světové války. Zajišťují ochranu tajného vynálezu, před zneužitím zlými lidmi. Plní vědcovi prosby a v neposlední řadě točí krásné video, aby nakonec pomohli ukrýt průkopnický objev. Cestují protiproudu času do minulosti, kde se setkávají se zajímavými osobnostmi z naší historie. Umožňují vědcům uskutečnit velké vědecké průlomy a dopadají jejich nepřátele. Odhalují síť intrik zoufalých lidí a samozřejmě vše vracení do zajetých kolejí. Letos se chystá již jedenáctý ročníky Týdne s koňmi. Myslím, že jistotou mohu říci, že tato letní akce získává stále více příznivců jak mezi dětmi a jejich rodiči tak mezi kolektivem, který tábor pořádá.

Co bude děti na táboře čekat?

  • Náš tábor se rozprostírá v ohrazené části výběhu pro koně, tak by se dalo říci, že naši čtyřnozí parťáci nám jsou stále nablízku.
  • Ubytování táborníku je v podsadových stanech.
  • 5x denně strava
  • Každý den máme naplánované 3 - 4 jízdárenské lekce. To znamená, že každý táborník bude každý den jezdit hodinu na koni. To znamená, že každý táborník každý den absolvuje lekci práce s koněm jak ze sedla tak i ovládání koně ze země.
  • Během odpoledne, jsou naplánované zábavné hry.
  • Večery strávené u táborového ohně.